NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Dahlin láka pozornosť. Môže byť z neho draftová jednotka

07. 10. 2017 | Michal Bujna

Obranca Rasmus Dahlin pôsobí ako hráč, ktorý by mohol mať v NHL veľkú budúcnosť. Na začiatku tejto sezóny láka pozornosť ako potenciálne prvá švédska draftová jednotka od roku 1989.

Dahlin sa v minulej sezóne stal najmladším hráčom v švédskej SHL i najmladším účastníkom juniorských majstrovstiev sveta. Aj vo veku 16 rokov sa mohol rovnať mužom, čo z neho robí adepta na generačný talent. On sa tak však nevidí.

„Nerozmýšľam o seba ako o možnom generačnom talente. NHL je najlepšia liga na svete a ja som vždy sledoval hokej. Mať niekedy šancu zahrať si v NHL by bolo neskutočné,“ skonštatoval pre ligový web.

Dahlin má prakticky garantované, že v budúcom roku bude draftovaný už 22. júna, teda v deň konania prvého kola draftu. Bolo by prekvapením, ak by skončil mimo prvej trojky. V priebehu sezóny si možno upevní postavenie natoľko, že by bolo prekvapením, ak by nebol jednotkou. Medzi sezónami sa totiž ešte citeľne zlepšil.

„Tá skúsenosť bola pre neho veľkým krokom a výhodou pred vstupom do tejto sezóny. Myslím si, že je veľmi vyzrel a je omnoho silnejší. Je to jeden z našich veľmi šikovných obrancov a na juniorskom šampionáte ho chcem skúsiť v prvej trojke,“ povedal Tomas Monten, reprezentačný tréner.

Dahlin bude hrať na juniorskom šampionáte stále iba ako sedemnásťročný. V minulej sezóne však odohral za prvý tím Frolundy 26 zápasov základnej časti a 14 zápasov play-off. Dôveru oplatil spoľahlivými výkonmi.

„Jeho najväčšou prednosťou je jeho korčuľovanie a schopnosť prispôsobiť sa za behu hre. Dokáže hrať na oboch koncoch klziska a na ofenzívne šikovného obrancu je skutočne dobrý aj v obrane. Už teraz je dosť robustný a to ešte nedorástol do svojho tela,“ poznamenal Monten.

A aký prístup bude mať mladík v kľúčovej sezóne?

„Pokúsim sa koncentrovať na moje veci a len na hokej. V minulej sezóne som sa naučil, že pri toľkej pozornosti médií musíte byť skutočne sami sebou. Keď som začal hrať hokej za seniorov Frolundy, naučil som sa ako byť profesionálom,“ dodal Dahlin.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
07. 10. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
07. 10. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
07. 10. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
07. 10. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
07. 10. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
07. 10. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
07. 10. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
07. 10. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
07. 10. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
07. 10. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.