NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Coyotes idú zlým smerom. Chaykove čísla zatiaľ nefungujú

30. 10. 2017 | Michal Bujna

V utorok budeme mať za sebou prvý mesiac sezóny NHL a tím Arizona Coyotes bude mať v rukách stále najväčšie šance na triumf v draftovej lotérii.Tím z Glendale vstúpil do ročníka s 11 prehrami v sérii a doteraz zaznamenal len jeden biedny bod. Gólový rozdiel je hrozných -22 gólov a nikdy predtým žiaden tím NHL nezaznamenal horší vstup do sezóny. Pre túto organizáciu je to vskutku hanba.

Arizona v lete poslala do Calgary brankára Mike Smitha a získala náhradníka Rangers Anttiho Raantu, ktorý sa zranil. V sobotu tím získal z New Jersey Scotta Wedgewooda, akurát v čase, kedy sa Raanta blíži k návratu do akcie.

Prehrávanie evidentne nebolo v plánok Coyotes, vzhľadom na to, že v lete získali z New Yorku aj Dereka Stepana. Zo Chicaga zase do klubu prišiel veterán Niklas Hjalmarsson, za ktorého klub obetoval mladého Connora Murphyho.

Ani odchod dlhoročného kapitána a lídra Shanea Doana nebol riešený ideálne. Ten po ukončení hráčskej kariéry v organizácii nezostal a začal pracovať vo vedení NHL.

A pomaly sa už dostávame k mladému generálnemu manažérovi Johnovi Chaykovi, ktorý je za toto všetko zodpovedný. Je síce vyhlásený analytický expert, ale jeho čísla od jeho príchodu do klubu nezapadajú, nefungujú.

Áno, bolo na čase, aby manažment opustil Don Maloney a dá sa ospravedlniť aj odchod trénera Davea Tippetta, ktorý počas posledných piatich rokov nedostal klub do play-off. Po zmenách to však vyzerá tak, že klub nenabral správny smer a je pripravený potápať sa ešte hlbšie.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
30. 10. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
30. 10. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
30. 10. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
30. 10. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
30. 10. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
30. 10. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
30. 10. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
30. 10. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
30. 10. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
30. 10. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.