Výmeny & špekulácie

Coffey hlavným trénerom Oilers? Nie, Edmonton by nemal vyhodiť McLellana

Michal Bujna, 25. 01. 2018 V Edmontone sa začalo pohrávať s myšlienkou, že Paul Coffey bol najatý do pozície rozvojového trénera preto, aby nahradil v pozícii hlavného trénera Todda McLellana. Dokonca si to myslí aj Glenn Healy, riaditeľ Asociácie vyslúžilých hráčov NHL.Je pravda, že Edmonton je v tejto sezóne ďaleko za očakávaniami. Po minuloročnej skvelej sezóne a návrate do play-off bol na začiatku októbra horúcim favoritom na titul. Posuňme sa do prítomnosti a zistíme, že tím okupuje 13. miesto Západnej konferencie, 12 bodov za postupovou pozíciou.

Niet sa čomu čudovať, že ľuďom príde sem-tam na rozum aj trénerská výmena. Je to to najľahšie, čo tím môže urobiť, aby zmenil smerovanie mužstva. Prečo by to však v tomto prípade nemuselo byť správne riešenie?

V prvom rade, Oilers nepotrebujú za trénera Coffeyho, aby zvýšili úroveň na lavičke. McLellan je excelentný tréner, ktorý je v NHL považovaný za elitu. Dokázal to aj vlani, keď vo svojej prvej sezóne doviedol Olejárov po dekáde naspäť do play-off.

McLellan nepatrí ani k trénerom, ktorý by vinu za zlé výsledky hádzali len na hráčov. Priznáva, že v tom majú ruka v ruke podiel hráči i tréneri. A on je ochotný hľadať riešenie, aby sa to na jednej i druhej strane zlepšilo.

Navyše, nedostatočná trpezlivosť a vyhodenie McLellan by mohlo Edmonton vrátiť na starú koľaj. Na koľaj, na ktorú by sa nikto vrátiť nechcel. Už v minulosti totiž hľadal tím rýchle riešenia v bývalých hráčoch, akými boli Kevin Lowe či Craig MacTavish. A nič dobré to neprinieslo.

Aj keď je táto sezóne už viac-menej stratená, McLellan si zaslúži na lavičke Edmontonu minimálne ešte jednu šancu. Ak nepríde v budúcej sezóne k zlepšeniu, potom sa môže zvážiť aj trénerská výmena.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu