Výmeny & špekulácie

Chystá NHL turnaj v elektronickom športe? Prečo by to bolo dobré?

Michal Bujna, 26. 01. 2018 Máme za sebou posledný hrací deň pred prestávkou, počas ktorej bude pozornosť smerovať najmä na zápas hviezd. V Tampe sa však má opäť stretnúť Rada guvernérov NHL, ktorí budú hovoriť o zaujímavých veciach.Pochopiteľne, na stretnutí sa bude hovoriť o Seattle, zrejme sa zhodnotí doterajšie účinkovanie Vegas a opäť by sa malo preberať pravidlo o ofsajd challenge. Priestor by však mali dostať aj videohry.

V zákulisí sa totiž pošepkáva, že Národná hokejová liga pripravuje turnaj v elektronickom športe. Samozrejme, bude sa hrať hokej. Hráči by sa mali registrovať už od februára, pričom turnaj sa uskutoční v marci. Víťaz mal byť poctený titulom „majster sveta“ a dokonca aj pozornosťou počas odovzdávaní výročných ocenení.

Pre NHL by bol krok vstúpiť do sveta „eSportu“ krokom vpred. Toto odvetvie sa za posledné roky mimoriadne rozrástlo a je čoraz profesionálnejšie. Samozrejme, pre ligu nie je ani tak dôležitá obchodná stránka priamo tohto odvetvia, ale jeho marketingový potenciál.

Nie je tajomstvom, že Gary Bettman a spol sa snažia ľadový hokej spopularizovať najmä u mladších cieľových skupín. A práve elektronické hry môžu byť veľmi dobrým kanálom na takéto promo.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu