NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Češi a Slováci: Palát dvojgólový, Halák nekapituloval + video

07. 10. 2017 | Michal Bujna

Z piatka na sobotu sa odohrali tri zápasy NHL, v ktorých sa ukázal jeden Slovák a šiesti Česi. Z nich sa bodovo presadili dvaja.

Slovenskí brankári Peter Budaj a Jaroslav Halák vstúpili do piatkových duelov ako náhradníci, ale Halák si nakoniec za Islanders zachytal po tom, čo Thomas Greiss inkasoval päť gólov z 26 striel. Bratislavský rodák zastavil následne všetkých 11, ale new York podľahol Columbusu 0:5. Lukáš Sedlák počas 12 minút a 14 sekúnd nebodoval.

Vegas vyhralo svoj prvý zápas NHL nad Dallasom 2:1, ale Tomáš Nosek nebodoval. Odohral iba osem a pol minúty. V drese Stars nechýbal Martin Hanzal, ktorý si počas necelých 16 minút pripísal mínusový bod.

Darilo sa Ondřejovi Palátovi, ktorý dvoma gólmi pomohol Tampe k výhre 5:3 nad Floridou. Prvým gólom skóre otvoril, druhým ho uzavrel strelou do prázdnej brány. Odohral 17 minút, o štyri viac ako Andrej Šustr, ktorý si pripísal dva mínusové body. V drese Panthers odohral 16 minút Radim Vrbata, ktorý si pripísal jednu asistenciu.