Výmeny & špekulácie

Budúcnosť NHL bez Calgary a so Seattlom? A čo Quebec City?

Michal Bujna, 08. 12. 2017 Zákulisie NHL má za sebou zaujímavý štvrtok. Na Floride sa tradične stretla Rada guvernérov, ktorá okrem iného preberala aj ďalšiu expanziu. Uskutočnil sa aj jeden predaj a opäť dostali ranu fanúšikovia hokeja v Quebec City.

Už dlho sa spájal s možnou expanziou NHL o západoamerický Seattle. Jeho príchod do NHL nebol nikdy reálnejší, ako teraz. V pondelok sa definitívne vyriešila otázka jeho novej arény, záujem investorov bol, a tak už z ich strany neboli žiadne prekážky.

Preto skupina Oak View tento týždeň požiadala vedenie NHL o odobrenie hokejovej organizácie. Odpoveď ligy bola, že o tom rozhodne Rada guvernérov. Našťastie pre Seattle, tá zasadala len o pár dní neskôr. A priniesla ďalšie pozitívum – liga otvorí pre Seattle expanzný proces.

Kým v americkom meste môžu oslavovať a podnikať už reálne kroky s veľkou pravdepodobnosťou, že v ňom NHL skutočne bude a že 32. tím bude mať hneď od začiatku veľkú rivalitu s Vancouverom, smútok môže vládnuť v Quebec City.

Toto kanadské mesto zúfalo túži po návrate NHL. Pred dvoma rokmi sa prihlásilo do expanzie, zaplatilo poplatok, no i tak nádeje zhasli, keď liga žiadosť zamietla a v hre udržala len Las Vegas. Vo štvrtok pritom Gary Bettman povedal, že expanzia sa teraz otvorí výhradne pre Seattle a Quebec nebude znovu prehodnocovaný.

Už teraz je zrejmé, že cesta do NHL pre Quebec nevedie cez expanziu. Súťaž bude mať 32 tímov, nastane balans a na dlhé roky už opäť môžeme na rozširovanie zabudnúť. Existuje tu však nádej, že sa do hokejového mesta presťahuje nejaká súčasná organizácia.

Carolina to však nebude. Súčasný majiteľ ponúkol tím na predaj a hľadal len záujemcu, ktorý by ho udržal v Raleigh. Našiel ho v podobe miliardára Thomasa Dundona, ktorý kupuje 52% podiel. Spečatením predaja bude tiež viazaný, že minimálne sedem rokov tím nepresťahuje. On to však neplánuje urobiť ani potom. Chce uspieť v Severnej Karolíne.

Vedeli by ste si predstaviť NHL bez Calgary Flames? Organizácia sa už hrozila mestu, že sa presťahuje, ak mesto nepodporí výstavbu novej haly. To však názor nemení a nechce súkromný projekt financovať z peňazí občanov.

Majiteľ tímu Murray Edwards včera uviedol, že to s budúcnosťou nevyzerá ružovo. Sťahovanie do Seattlu už padlo, ale stále sú iní adepti – na západe trebárs Houston, ktorý by chcel byť rivalom Dallasu Stars.

Možno by sa Flames mohli presťahovať aj do Quebec City, ale to by ligu dostalo opäť do medzikonferenčnej nerovnováhy. V tom prípade by musel byť do Západnej konferencie presunutý niektorý z východných tímov. Opačným smerom sa tak udialo, keď sa Thrashers sťahovali do Winnipegu.

Ešte nevieme, ako to všetko dopadne, ale budúcnosť NHL vyzerá byť vskutku zaujímavá.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu