NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Budaj vychytal výhru, Voráček dvojbodový, Jágr hral

17. 12. 2017 | Michal Bujna

V sobotu sa v NHL odohralo 11 zápasov. V akcii sa predstavili traja Slováci a 18 Čechov. Nikto neskóroval, Peter Budaj vychytal výhru, Jakub Voráček ako jediný získal viac ako bod a Jaromír Jágr sa vrátil do zostavy Flames.

Peter Budaj sa vrátil do brány Tampy Bay a doviedol ju k víťazstvu 6:5 nad Coloradom, ktoré mu v minulosti otvorilo dvere do NHL. Slovenský brankár kryl 32 striel a prekonali ho len dvaja hráči – Landeskog strelil hetrik, zvyšné dva góly strelil MacKinnon. K siedmej výhre Lightning v sérii jednou asistenciou prispel aj Ondřej Palát.

Zdeno Chára, David Krejčí a David Pastrňák zaznamenali v sobotu po jednej asistencii. Ich Boston však tiež získal len bod, keď podľahol Rangers 2:3 po predĺžení.

Predĺženie rozhodlo aj o osude zápasu medzi Philadelphiou a Dallasom, v ktorom zaznamenal Jakub Voráček dve prihrávky pri víťazstve 2:1. Na konte má už 40 bodov, s ktorými je šiesty v ligovom bodovaní. Pri jedinom góle Stars pre zmenu asistoval Martin Hanzal.

Jednu asistenciu si pripísal na konto aj Jakub Vrána, ktorého Washington porazil Anaheim 3:2 po predĺžení. Z výhry sa netešilo Calgary, ktoré poľahlo Nashvillu 0:2. Po zranení sa však do akcie vrátil Jaromír Jágr, ktorý odohral 13 minút s dvoma strelami na bránu.