Výmeny & špekulácie

Bruins by nemali útočiť na Prezidentovu trofej

Michal Bujna, 20. 03. 2018 Tím Boston Bruins už môže pomaly myslieť na boje o Stanleyho pohár. Má však aj dobrú šancu na zisk Prezidentovej trofeje určenej pre najlepší tím základnej časti. Možno by však bolo lepšie, ak by tento boj vzdal.

Boston v 71 zápasoch získal 99 bodov a stráca sedem bodov na Nashville a tri body na Tampu Bay so zápasom k dobru. Ak by Bruce Cassidy dokázal svojich hráčov namotivovať, mohli by priniesť domov Prezidentovu trofej.

Rozumnejšie by však bolo, ak by o ňu tím nebojoval a zameral sa na dlhý pobyt v play-off. Bruins majú veľkú maródku, a tak by ich prioritou malo byť dať sa zdravotne do poriadku, keďže toto mužstvo má potenciál uspieť aj v boji o Stanleyho pohár.

Čo by tímu priniesla Prezidentova trofej? Priveľmi v hokejových kruhoch cenená nie je a v podstate len garantuje, že tím bude mať v celom play-off výhodu domáceho prostredia. V minulosti tiež len zriedka znamenala, že mužstvo uspelo aj v play-off.

Od zavedenia trofeje v ročníku 1985/86 iba jej osem držiteľov vyhralo Stanleyho pohár. Šesť držiteľov pre zmenu vypadlo z vyraďovacích bojov už v prvom kole. Skúsenosti majú pritom aj Medvede.

Bruins vyhrali Prezidentovu trofej v ročníkoch 1989/90 a 2013/14. V prvom prípade prehrali vo finále Stanleyho pohára, v druhom sa dostali len do druhého kola. A nikto potom nehovoril: „Veď aspoň sme získali Prezidentovu trofej.“

Preto by nemali v Bostone strácať energiu a čaj o nepodstatný boj o Prezidentovu trofej a venovať plnú pozornosť play-off. treba sa udržať vo forme a zotaviť. Tím potrebuje zdravého Zdena Cháru, Patricea Bergerona, Brada Marchanda či Charlieho McAvoya.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu