Výmeny & špekulácie

Brankárska zmena na ostrove? Snow Halákovi i Greissovi verí

Michal Bujna, 09. 02. 2018 Generálny manažér Islanders Garth Snow bol v minulosti brankárom, takže vie dobre, čo táto pozície obnáša. Newyorský tím má momentálne k dispozícii Jaroslava Haláka a Thomasa Greissa, ktorý chytáva sporadicky. Nad oboma viseli už párkrát otázniky.Aj v tejto sezóne sa pomerne frekventovane špekuluje o tom, čo by Snow nemal vymeniť jedného z dua a získať nového brankára. Spomínali sa trebárs Petr Mrázek alebo Robin Lehner. Vyzerá to však tak, že Snow zmenu na brankárom poste neplánuje.

„Snažíme sa dostať do play-off a keď v ňom budeme, bude to o brankároch, zdraví a troche šťastia. Potom sa bude môcť stať všeličo,“ uviedol pre Newsday.

Snow nemá obavy z toho, že by Haláka pred kľúčovou časťou sezóny vyčerpal a zároveň, že by ho v prípade potreby nedokázal Greiss nahradiť. Iste si je vedomý toho, že zlepšiť treba hlavne prejav hráčov pred nimi.

„Máme šťastie, že tu máme Jara Haláka, ktorý bol pred rokom najlepším brankárom na Svetovom pohári. V kľúčových zápasoch play-off má vynikajúc bilanciu. Bez Thomasa Greiss aby sme pred dvoma rokmi neboli v druhom kole. V minulej sezóne bol excelentný. U neho sa to vtedy dostalo do bodu, keď sme vyťažovali príliš často a unavili ho. Vieme, že máme dvoch kvalitných brankárov. Musíme len nájsť správne riešenia, aby sme im pomohli chytávať na vrcholnej úrovni,“ skonštatoval Snow.

Generálny manažér je presvedčený, že keď spoluhráči pomôžu brankárom tak, ako majú, a oni budú chytať v rámci svojich možností a schopností, tak tím bude môcť bojovať o víťazstvo v každom jednom zápase, bez ohľadu na súpera.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu