Výmeny & špekulácie

Brankári, ktorí by mohli v Chicagu nahradiť Crawforda

Michal Bujna, 20. 01. 2018 Chicago nie je na mieste, na ktoré je zvyknuté. Stále je mimo postupovej zóny a teraz je pod hrozbou, že by mu do konca ročníka chýbal brankár Corey Crawford. Toho generálny manažér Stan Bowman výmenou nenahradí úplne, no ak sa rozhodne pre výmenu, má na trhu isté možnosti. Koho by mohol skúsiť angažovať?1. Robin Lehner, Buffalo
Lehner patrí k hráčom, ktorých by Sabres mohli vymeniť. Chicagu by ako dočasné riešenie vyhovoval, pretože mu končí zmluva. Ak by navyše chytal dobre, Blackhawks by ho mohli trebárs pred draftom ešte vymeniť a niečo na ňom zarobiť. V predošlých dvoch ročníkoch mal v slabom Buffale úspešnosť zákrokov nad 92 %, v tejto sa pohybuje okolo 91 %.

2. Antii Raanta, Arizona
Coyotes zažívajú katastrofálny ročník. Napriek tomu má Raanta solídnu 91,5% úspešnosť zákrokov a už u Rangers ukazoval, ako vie chytať, keď má pred sebou dobré mužstvo. Pre Blackhawks je lákavý aj preto, že zarába len milión dolárov a po sezóne sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom. Navyše, Chicago ho dobre pozná – odchytal zaň 29 duelov.

3. Petr Mrázek, Detroit
Len pred dvoma rokmi mal Mrázek 92,1% úspešnosť zákrokov a bol na ceste za postom jednotky Red Wings. Ostatné dve sezóny nie sú ono a to pritom zarába 4 milióny dolárov. Keďže mu končí zmluva, Chicago by s ním nemalo žiadne záväzky do budúcnosti.

4. Brankári zo systému Toronta
Keďže obaja chytajú len v AHL, je u nich risk, či zvládnu post jednotky Blackhawks. Calvin Pickard a Garret Sparks však sú v nižšej lige excelentní a obaja sú považovaní za brankárov, ktorí by sa v NHL mohli ujať. Pickard dokazoval svoje kvality v minulosti v Colorade a obaja by boli veľmi ekonomickou voľbou.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu