Výmeny & špekulácie

Boj o play-off: Kto je v hre a kto má už len matematickú šancu?

Michal Bujna, 14. 03. 2018 Od play-off nás už delí necelý mesiac. Prvé tímy začnú čoskoro mať v tabuľke pri sebe písmeno „x“ značiace postup. Niektoré už teraz vedia, že v play-off hrať nebudú. Niekoľko tímov však bojuje teraz o všetko. Ako to momentálne vyzerá v oboch konferenciách?

Západná konferencia

Na západe majú play-off prakticky isté Nashville a Vegas. Muselo by sa stať niečo nečakané, aby v ňom chýbal Winnipeg. Medzi ostatnými tímami je to ešte otvorené. Je len zrejmé, že už do bojov o Stanleyho pohár nepostúpia Vancouver a Arizonu. Najbližšie strata jedného bodu z toho už urobí definitívu.

Dobre to nevyzerá ani s Edmontonom a Chicagom, ktoré už majú len matematické šance. Naopak, stále môžu o postup zabojovať St. Louis, Calgary a Anaheim, ktoré sú momentálne na nepostupových pozíciách. Ich strata na Dallas a Colorado na divokých kartách je menej ako trojbodová. Stars a Avalanche zase nestrácajú viac ako tri body na mužstvá Minnesoty, San Jose a Los Angeles.

Východná konferencia

Východná konferencia bude mať istý tím v play-off ako prvá. Tampe Bay stačí už na úkor Floridy získať diferenčných päť bodov a už ju nikto z nepostupových pozícií neohrozí. Prípadne jej postačí, ak získa päť bodov na New Jersey alebo štyri na Columbus.

Inak je na najlepšej ceste za play-off aj Boston. Toronto prakticky sleduje len osud Floridy, ktorý však naň stráca až 12 bodov, a tak jej pravdepodobne zostáva len boj o divoké karty. A ten je doširoka otvorený. Momentálne ich okupujú Columbus a New Jersey.

Washington, Pittsburgh a Philadelphia majú pomerne dobré pozície a všetko majú vo svojich rukách. Okrem Florida zase majú šancu zabojovať o play-off ešte aj Hurricanes a Islanders, no tieto dva tímy to budú mať ťažké – ich strata je 7 a 8 bodov. Rangers strácajú 9 bodov a aj ambície. Play-off je už len snom pre Montreal, Detroit, Ottawu a Buffalo. To bude mimo hry hneď, ako stratí najbližšie štyri body.

Západ
Východ
Aktuálne dvojice play-off
Vegas (95) - Colorado (82)
San Jose (83) - Los Angeles (82)
Nashville (100) - Dallas (82)
Winnipeg (92) - Minnesota (85)
Tampa Bay (100) - New Jersey (78)
Boston (96) - Toronto (87)
Washington (85) - Columbus (79)
Pittsburgh (84) - Philadelphia (81)
Zvyšok poľa
-2 Anaheim
-2 Calgary
-3 St. Louis
-14 Chicago
-18 Edmonton
-23 Vancouver
-25 Arizona
-3 Florida
-7 Carolina
-8 Islanders
-9 Rangers
-14 Montreal
-15 Detroit
-17 Ottawa
-22 Buffalo
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu