Výmeny & špekulácie

Bobby Ryan je pripravený na letné sťahovanie

Michal Bujna, 14. 03. 2018 Tímy NHL vedia, ako blízko boli k uskutočneniu transakcie s Ottawou pred prestupovou uzávierkou, ale len generálny manažér Senators to vie s určitosťou. Bez ohľadu na to však niet pochýb o tom, že Pierre Dorion bude mať dosť práce aj po sezóne.Senators vstúpia do leta s tým, že prioritou bude nový kontrakt pre Erika Karlssona. Určite však nebudú hluchí, ak príde nejaký záujemca s ponukou, ktorou by sa švédsku hviezdu snažil získať. Momentálne sa však zdá, že to nepôjde bez ďalšieho záväzku.

Dorion sa chce zbaviť kontraktu Bobbyho Ryana, a tak bude sa bude snažiť so záujemcami urobiť takú výmenu, ktorou by niekto iný na seba zobrať ťarchu zmluvy známeho útočníka. Do nej by mohli byť zahrnuté aj tretie strany.

Ryan je bývalým 30-gólovým strelcom a stále platným hráčom. Háčikom je u neho len to, že nie je hodný 7,25 milióna dolárov, ktorými bude zaťažovať platový rozpočet tímu ďalšie štyri sezóny. Aj on samotný to chápe a hoci by rád zostal s manželkou v Ottawe, na možné sťahovanie je už teraz pripravený.

„Chápem, že vzhľadom na môj kontrakt a plat som nepodával výkony hodné sedemmiliónového hráča. Niečo také sa však stáva. To je tá obchodná stránka veci. Ja sa ju snažím od hokeja oddeliť vždy, keď vstupujem na ľad,“ povedal Ryan pre Ottawa Sun.

Ryan prezradil, že nebolo ďaleko od toho, aby už v tomto čase nebol hráčom Senators.

„V nedeľu (deň pred uzávierkou, pozn. red.) som počul, že je výmena hotová, ale niekto na poslednú sekundu cúvol. Tuším, že budem len musieť čakať a uvidím, ako sa to vyvinie v lete. Nič iné robiť nemôžem,“ priznal.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu