NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Aký kontrakt by si mohol vyslúžiť Tavares po vydarenej sezóne?

05. 11. 2017 | Michal Bujna

Kapitán Islanders John Tavares má do konca sezóny platnú šesťročnú zmluvu v hodnote 33 miliónov amerických dolárov, ktorá pôsobí ako zľava vo výpredaji. Od budúcej sezóny si však príde určite na svoje.

Po prvýkrát vo svojej kariére sa v júli môže stať neobmedzene voľným hráčom, pokiaľ predtým nepodpíše nový kontrakt newyorským tímom. Tak či tak by sa však mal zaradiť tam kde patrí – medzi najlepšie platených hráčov NHL.

Tavares je center, ktorý má svoje nesporné kvality. Dokazuje ich aj v tejto sezóne, v ktorej už strelil 12 gólov a pridal päť asistencií v 13 zápasoch. Vo veku 27 rokov je pritom na vrchole svojich hracích dní. Aký plat by mu mohol priniesť nový kontrakt?

Najlepšie plateným centrom bude Connor McDavid s 12,5 miliónmi dolárov ročne. Ďalej ho nasledujú Jonathan Toews (10,5 mil.), Jack Eichel (10 mil.), Anže Kopitar (10 mil.) a Jevgenij Malkin (9,5 mil.).

Čisto teoreticky by Tavares mohol požadovať McDavidov plat, ale prakticky by ho mohol získať asi len na trhu s voľnými hráčmi. Všetko pod 10 miliónov ročne by sa dalo považovať za prekvapenie alebo ústupok v prospech budovania kvalitnejšieho tímu (ak by bol presvedčený, že je šanca budovať do ďalších rokov konkurencieschopné mužstvo), vzhľadom na to, že bodovo dokázal od svojho príchodu držať krok s Toewsom, Kopitarom i Malkinom.

Tavares je pre svoj tím mimoriadne dôležitý nie len pre svoje body – hráva vo všetkých situáciách, vyhráva viac ako polovicu vhadzovaní, hrá výborne pozične a nechýba v kľúčových okamihoch zápasov, keď sa láme chlieb.

Islanders mu môžu dať maximálne osemročnú zmluvu a to zrejme bude požadovať. Jej hodnota by mohla byť pokojne rovných 80 miliónov dolárov. Ako neobmedzene voľný hráč by mohol podpísať sedemročný kontrakt s vyšším cap-hitom, keďže by sa o neho strhol veľký boj. Tam by jeho ročný plat mohol vystreliť aj nad 10,5 milióna dolárov, ktoré zarába Toews. Tavares by sa pokojne mohol zaradiť v zárobkoch hneď za McDavida.

Kým však príde k otázke platu a samotného kontraktu, najskôr sa musí zodpovedať otázka, či bude chcieť predĺžiť s Islanders alebo odísť do tímu, v ktorom by mal väčšie šance získať to, čo vždy chcel – Stanleyho pohár.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
05. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
05. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
05. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
05. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
05. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
05. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
05. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
05. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
05. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
05. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.