NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Ako sa z Oilers stalo najväčšie sklamanie sezóny?

23. 11. 2017 | Michal Bujna

Pred štartom sezóny 2017/18 bol tím Edmonton Oilers pasovaný za jedného z najväčších favoritov na Stanleyho pohár. Na úspešný minulý ročník však kanadský klub zatiaľ nenadviazal a jeho zlý štart možno považovať za najväčšie sklamanie v NHL.

Vlani tímu chýbal len jeden zápas od účasti vo finále Západnej konferencii a v zostave má najužitočnejšieho a najproduktívnejšieho hráča vlaňajška. Napriek tomu sa však po štvrtine sezóny ocitol na predposlednom mieste Západnej konferencie.

Prečo je Edmonton v tabuľke tak nízko?

Pred troma rokmi sa na Edmonton usmialo šťastie, vyhral draftovú lotériu a získal Connora McDavida. A hoci ten je skvelý, na všetko sám nestačí. Musí mať okolo seba hráčov, ktorí ho budú podporovať. A to už je zodpovednosťou vedenia a menovite Petra Chiarelliho.

Prvý dôvod trápenia tak treba hľadať v tom, čo urobil za posledné roky generálny manažér. Ten sa vzdal dvoch vysokých draftových volieb za Griffina Reinharta, ktorý sa v tíme nikdy nepresadil a nakoniec skončil vo Vegas. Islanders jednu z volieb využili na Mathewa Barzala, ktorý je jedným z top nováčikov ligy.

Následne tu boli výmeny, ktoré oslabili ofenzívnu hĺbku tímu – Taylor Hall za Adama Larssona a Jordan Eberle za Ryana Stromea. Larsson je slušným obrancom, ktorého prínos by mohol vykompenzovať stratu Halla, no Strome nevykompenzuje stratu Eberleho. Aj preto je tím taký biedny v tejto sezóne v útoku.

Obrane chýba Andrej Sekera, no ani Cam Talbot nedokáže v tejto sezóne svoj tím podržať a pár bodov preň „ukradnúť“. Tím nemá dostatočne kvalitnú dvojku, aby mu mohol dopriať voľno, ktoré by sa mu možno aj hodilo. V tejto sezóne odchytal z brankárov najviac duelov.

Tímu tiež v niektorých situáciách chýbalo šťastie a tiež nutné podotknúť, že za vlaňajším úspechom stáli aj životné sezóny od niekoľkých hráčov, vrátane Patricka Maroona a Marka Letestua, ktorým sa v tomto ročníku ani zďaleka tak nedarí.

Dobrou správou pre kanadský tím je, že sa do akcie čoskoro vráti Sekera, ktorý by mohol pomôcť. Takisto, sezóna je ešte stále dosť mladá na to, aby Oilers zvrátili nepriaznivý vývoj. Na pozíciu play-off strácajú stále len päť bodov.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
23. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
23. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
23. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
23. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
23. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
23. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
23. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
23. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
23. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
23. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.