Výmeny & špekulácie

Ako ovplyvnila výmena Grabnera cenu za Nasha? Zakotví v Nashville?

Michal Bujna, 24. 02. 2018 Výmena Michaela Grabner do New Jersey nebola len prvou, ktorú medzi sebou urobili Rangers a Devils, ale aj tou, ktorá stanovila ceny pre rental hráčov, ako sú Rick Nash a Evander Kane.

Devils obetovali za rakúskeho útočníka voľbu v druhom kole tohtoročného draftu a mladého obrancu Jegora Rykova, ktorý momentálne hráva v KHL. Čo to znamená pre ostatné tímy, ktoré predávajú hráčov s končiacou zmluvou?

Veľa z nich za potenciálnych neobmedzených voľných hráčov túžilo po voľbe v prvom kole draftu. vyzerá to však tak, že kupujúci kontrolujú trh a že im jednoducho želania nesplnia.

To nie je dobrá správa najmä pre Buffalo, ktoré chcelo za Kanea celkom dosť vzhľadom na to, aké renomé v lige má. Za Nasha Rangers zinkasujú zrejme viac a že majú jeho výmene blízko, svedčí aj to, že ho už v dvoch zápasoch radšej nenechali hrať, aby sa nezranil.

Medzi tímy, ktoré sa mali o služby Nasha zaujímať, patril aj Nashville. Ten patril medzi favoritov, ale vyzerá to tak, že v ňom kanadský veterán nakoniec nezakotví. Po akvizícii Kylea Turrisa im totiž chýba potrebný kapitál.

Mohol by nakoniec zakotviť v niektorom z tímov Západnej konferencie. Elliotte Friedman vidí popredného adepta na zisk jeho služieb vo Winnipegu. Pokúsia sa ho však získať zrejme aj St. Louis, Calgary. Z hry by nevyradil ani Anaheim, San Jose či východný tím Tampa Bay Lightning.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu