Výmeny & špekulácie

Absencia Oilers v play-off by bola veľkým zlyhaním

Michal Bujna, 09. 01. 2018 Edmonton zažil počas posledných 12 rokov veľa nevydarených sezón, ale tá aktuálna by mohla skončiť najväčším sklamaním. Zo všetkých tých sezón by mohla byť najhoršia.

Oilers sa po draftovaní Connora McDavida tešili na svetlú budúcnosť a eufóriu zvýšila sezóna 2016/17, v ktorej sa dostali do play-off. Pred tou aktuálnou boli považovaní za jedného z top favoritov na Stanleyho pohár.

Namiesto naplnenia očakávaní sa však mužstva Todda McLellana ocitá v polovici sezóny na 13. mieste Západnej konferencie s jednobodovým náskokom pred Vancouverom a osembodovou stratou na poslednú pozíciu zaručujúcu play-off.

Tímu do konca základnej časti zostáva 39 zápasov. Pre niekoho je to dosť veľa času, pre tím dobiehajúci takú stratu to však môže byť príliš málo. Hlavne, keď namiesto vyhrávania zbiera v poslednom čase prehry.

Ak chcú Oilers hrať na jar o Stanleyho pohár, budú musieť nazbierať zhruba 56 bodov. To bude veľmi náročné. Ak by sa začínalo od nuly, bolo by to tempo, ktoré by tím doviedlo k zisku 118 bodov v 82 zápasoch. A to už hovorí o všetkom – tím je na ceste za veľkým zlyhaním.

Fanúšikovia to budú predychávať ťažko po tom, čo ich vlani delila jedna výhra od konferenčného finále a z dôvodu, že majú v zostave potenciálne najlepšieho hráča súčasnosti. Na to neexistuje žiadna výhovorka.

Connor McDavid si svoje odvádza, ale oproti vlaňajšku sa zhoršil brankár Cam Talbot. Za očakávaniami sú aj ďalší hráči. Presilovky a oslabenia sú biedne. Tím potenciálne poškodili výmeny Tylora Halla a Jordana Eberleho, resp. filozofia Petra Chiareliho budovať ťažký fyzicky hrajúci tím v ére, v ktorej čoraz viac hrá prím rýchlosť a šikovnosť.

Najväčšou otázkou teda je, či v Edmontone sedí na stoličke správny generálny manažér. Pri zmluvách, ktoré dal McDavidovi, Leonovi Draisaitlovi, Milanovi Lucicovi či Krisovi Russellovi, bude totiž teraz veľmi ťažké budovať potrebnú hĺbku tímu. Situáciu však uľahčuje aspoň to, že v novej sezóne má významne stúpnuť platový strop. Negatívom, že zmluvy končia šiestim útočníkom a štyrom obrancom.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu