NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Aaron Dell – anonymná vychádzajúca brankárska hviezda

05. 01. 2018 | Michal Bujna

Pred tréningovým centrom San Jose Sharks bola hromada detí a tínedžerov, ktorí čakali na autogramy od hráčov. Joe Thornton, Brent Burns či Logan Couture spôsobili ošiaľ, no jeden hrdina z ostatných zápasoch prešiel do haly bez povšimnutia. Brankár Aaron Dell.

Della ľudia nespoznávajú. A to aj napriek tomu, že v poslednom čase podáva vskutku výborné výkony. Dokonca zatieňuje brankársku jednotku Martina Jones. V 11 štartoch má skvelú 93,4% úspešnosť zákrokov a priemer 1,98 inkasovaného gólu na zápas.

Ani to však nič nemení na tom, že Jones je jasnou jednotkou kalifornského mužstva. Dell sa tak zrejme nedočká postu jednotku skôr, ako v budúcej sezóne. V lete mu totiž končí zmluva a novú bude môcť podpísať s hociktorým tímom.

A ak ešte niektorý z tímov nie je presvedčený, či by mu mal dať šancu, spoluhráči dávajú dvadsaťosemročnému gólmanovi veľmi dobré referencie.

„Mali by sledovať San Jose Sharks, keď chytá. Nie veľmi veľa ľudí sleduje naše zápasy, pretože začínajú neskoro. On je však veľmi dobrý brankár. Jednoducho si pozrite, ako chytá,“ skonštatoval obranca Marc-Edouard Vlasic.

„V zápasoch pôsobí sebaistejšie, ale to pre neho nikdy nebol ani problém. Stará sa len o svoje záležitosti a odvedie si svoju robotu. To je na ňom pozoruhodné,“pridal sa obranca Justin Braun.

Dell musel byť trpezlivý, kým dostal šancu v NHL. V ročníku 2010/11 pritom prekonal rekord Eda Belfoura v pošte výhier v drese Severnej Dakoty. Ani to mu však nezaistilo pozíciu medzi draftovanými hráčmi.

Následne sa tak musel pretĺkať ECHL a AHL. Prvú zmluvu v NHL podpísal so San Jose v roku 2015. Nakoniec jeho skvelé výkony na farme presvedčili Sharks, že si zaslúži šancu v prvom tíme. Tá prišla v minulej sezóne. A hoci odvtedy podáva pravidelne skvelé výkony, zostáva skromný.

„Je tichý, robí si len to, čo má. Keď je v bráne, máme v neho veľkú sebadôveru. Je to dobrý chlap, ktorý pracuje tvrdo každý deň. Máme dvoch veľmi dobrých brankárov,“ skonštatoval Vlasic.

Od minulej sezóny nemá z brankárov, ktorí odchytali aspoň 12 zápasov, nikto lepšiu úspešnosť zákrokov ako Dell. Ten počas tohto obdobia zneškodnil 93,2 % striel a prekonal i Sergeja Bobrovského či Andreja Vasilevského. Najlepší je aj s priemer 1,99 inkasovaného gólu na zápas. Jeho bilancia v NHL je 19-9-2.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
05. 01. 2018
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
05. 01. 2018
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
05. 01. 2018
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
05. 01. 2018
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
05. 01. 2018
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
05. 01. 2018
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
05. 01. 2018
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
05. 01. 2018
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
05. 01. 2018
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
05. 01. 2018

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.