Výmeny & špekulácie

Aaron Dell – anonymná vychádzajúca brankárska hviezda

Michal Bujna, 05. 01. 2018 Pred tréningovým centrom San Jose Sharks bola hromada detí a tínedžerov, ktorí čakali na autogramy od hráčov. Joe Thornton, Brent Burns či Logan Couture spôsobili ošiaľ, no jeden hrdina z ostatných zápasoch prešiel do haly bez povšimnutia. Brankár Aaron Dell.

Della ľudia nespoznávajú. A to aj napriek tomu, že v poslednom čase podáva vskutku výborné výkony. Dokonca zatieňuje brankársku jednotku Martina Jones. V 11 štartoch má skvelú 93,4% úspešnosť zákrokov a priemer 1,98 inkasovaného gólu na zápas.

Ani to však nič nemení na tom, že Jones je jasnou jednotkou kalifornského mužstva. Dell sa tak zrejme nedočká postu jednotku skôr, ako v budúcej sezóne. V lete mu totiž končí zmluva a novú bude môcť podpísať s hociktorým tímom.

A ak ešte niektorý z tímov nie je presvedčený, či by mu mal dať šancu, spoluhráči dávajú dvadsaťosemročnému gólmanovi veľmi dobré referencie.

„Mali by sledovať San Jose Sharks, keď chytá. Nie veľmi veľa ľudí sleduje naše zápasy, pretože začínajú neskoro. On je však veľmi dobrý brankár. Jednoducho si pozrite, ako chytá,“ skonštatoval obranca Marc-Edouard Vlasic.

„V zápasoch pôsobí sebaistejšie, ale to pre neho nikdy nebol ani problém. Stará sa len o svoje záležitosti a odvedie si svoju robotu. To je na ňom pozoruhodné,“pridal sa obranca Justin Braun.

Dell musel byť trpezlivý, kým dostal šancu v NHL. V ročníku 2010/11 pritom prekonal rekord Eda Belfoura v pošte výhier v drese Severnej Dakoty. Ani to mu však nezaistilo pozíciu medzi draftovanými hráčmi.

Následne sa tak musel pretĺkať ECHL a AHL. Prvú zmluvu v NHL podpísal so San Jose v roku 2015. Nakoniec jeho skvelé výkony na farme presvedčili Sharks, že si zaslúži šancu v prvom tíme. Tá prišla v minulej sezóne. A hoci odvtedy podáva pravidelne skvelé výkony, zostáva skromný.

„Je tichý, robí si len to, čo má. Keď je v bráne, máme v neho veľkú sebadôveru. Je to dobrý chlap, ktorý pracuje tvrdo každý deň. Máme dvoch veľmi dobrých brankárov,“ skonštatoval Vlasic.

Od minulej sezóny nemá z brankárov, ktorí odchytali aspoň 12 zápasov, nikto lepšiu úspešnosť zákrokov ako Dell. Ten počas tohto obdobia zneškodnil 93,2 % striel a prekonal i Sergeja Bobrovského či Andreja Vasilevského. Najlepší je aj s priemer 1,99 inkasovaného gólu na zápas. Jeho bilancia v NHL je 19-9-2.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu