NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

5 trénerov, ktorí majú najistejšie miesta v NHL

18. 10. 2017 | Michal Bujna

Každoročne sa v úvode sezóny hovorí o tréneroch, ktorí sedia na horúcej stoličke. Pozrime sa však na päť kormidelníkov NHL, ktorých stolička je najchladnejšia. Síce je trénersky chlebík vrtkavý, pozície týchto trénerov sú mimoriadne isté:

5. Bruce Boudreau, Minnesota
Boudreau patrí medzi najúspešnejších trénerov ligy a v prvých ôsmich sezónach NHL jeho tím vyhrali sedem divíznych titulov. Vlani mu úvod pôsobenia v Minnesote nevyšiel podľa predstáv – tím skončil v divízii druhý. Napriek tomu však Wild nazbierali až 106 bodov. Jeho pozícia sa zdá byť bezpečná, no pri vyšších očakávaniach a prípadnom neúspechu v závere sezóny, by sa v lete mohla zmeniť.

4. Peter Laviolette, Nashville
Laviolette doviedol v minulej sezóne Nashville do finále, vďaka čomu pobláznil celé mesto. Aj v tejto sezóne by mali byť Predators dobrí a hoci majú pomalý vstup do sezóny, zdá sa nepravdepodobné, že sa nakoniec nerozbehnú. Navyše, generálny manažér David Poile typicky svojim trénerom trpezlivo dôveruje.

3. Guy Boucher, Ottawa
Boucher je na lavičke Ottawy len druhým rokom a plody jeho práce sú badateľné. Napriek tomu, že jeho mužstvo na papieri nevyzerá najsilnejšie, vlani robili v play-off veľké problémy aj favoritom. Aj začiatok sezóny, v ktorom sa vyrovnávalo s absenciou Erika Karlssona, zvládlo nad očakávania dobre.

2. Mike Sullivan, Pittsburgh
Sullivan doviedol Penguins k dvom Stanleyho pohárom po sebe a to nemá za sebou na lavičke tímu ani dve plné sezóny. Úvodné úspechy mu prakticky garantujú, že by mu bolo odpustené, aj keby sa Penguins z nejakých dôvodov v krátkodobom horizonte nedarilo. A to zatiaľ nevyzerá byť pravdepodobné.

1. Mike Babcock, Toronto
Babcock je jedným z najrešpektovanejších trénerov ligovej histórie. Jeho úsilie urobiť z posledného tímu víťaza prinieslo svoje ovocie vlani a tím pod ním vyrástol rýchlejšie, ako sa čakalo. Okrem výsledkov mu však bezpečnosť zaisťuje aj kontrakt, ktorý je dlhý a najlukratívnejší v histórii. Tím ho s ním nepodpisoval, aby mu nedôveroval z dlhodobej perspektívy.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
18. 10. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
18. 10. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
18. 10. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
18. 10. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
18. 10. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
18. 10. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
18. 10. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
18. 10. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
18. 10. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
18. 10. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.