NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

5 tímov, ktoré potrebujú lepších náhradných brankárov

24. 11. 2017 | Michal Bujna

Ktorých päť tímov v Národnej hokejovej lige má spoľahlivú brankársku jednotku, ale hodil by sa im lepší náhradný brankár?1. Pittsburgh Penguins
Pánom bolo, aby bol Mattovi Murrayovi oporou Antti Niemi. Pôvodne si Penguins mysleli, že by mohol odchytať až 30 zápasov. Nakoniec však chytal tak tragicky, že sa ho tím vzdal cez waiver listinu. Následne sa na poste náhradníka objavili Casey DeSmith a Tristan Jarry, ktorý je ním aj aktuálne. Obaja majú potenciál, ale ešte na NHL nie sú pripravení, takže generálny manažér musí poškuľovať aj po inej možnosti.

2. Calgary Flames
Calgary našlo konečne v tejto sezóne svoju jednotku a ukazuje sa, že akvizícia Mikea Smitha bola dobrým rozhodnutím. Problémom však je, že Eddie Läck sa mu ani zďaleka nemohol rovnať a už je aj na waiver listine. Šancu tak zrejme dostane Jon Gillies z AHL, u ktorého je otázne, či by mohol byť dostatočne spoľahlivou dvojkou. Tím to potrebuje, pretože Smith má svoj vek a za sebou problémy so slabinami. Potrebuje teda občas aj voľno.

3. Edmonton Oilers
Len kúsok od Calgary leží Edmonton, ktorý v maximálnej možnej miere vyťažuje Cama Talbota. To sa však z dlhodobého hľadiska môže tímu vypomstiť, ak by sa jednotka prepracovala. Aktuálna dvojka však inú možnosť aktuálne nedáva – Laurent Brossoit sa zatiaľ ukazovať ako brankár nehodný úrovne NHL.

4. New York Rangers
Ondřej Pavelec má za sebou zlé sezóny a tá aktuálna nie je oveľa lepšia. V prvých piatich zápasoch zaznamenal len 88,6% úspešnosť zákrokov. Aj preto je tridsaťpäťročný Henrik Lundqvist tak veľmi vyťažovaný, hoci mu pôvodne tím chcel dávať viac voľna. Rangers môžu mať obavy, pretože ak by sa Švéd zranil, nemajú už k dispozícii náhradníka kvalít Anttiho Raantu.

5. Tampa Bay Lightning
Andrej Vasilevskij v 23 rokoch ukazuje, že je to veľmi dobrý brankár. Jeho zranenie by však bolo pre jeho tím katastrofou. Peter Budaj síce vlani pri absencii Jonathana Quicka žiaril, ale veľkú zásluhu na tom mali aj hráči pred ním. Tampa hrá iným štýlom a od svojho príchodu k Lightning nebol príliš výrazný v pozitívnom zmysle. V tejto sezóne má 87,3% úspešnosť zákrokov.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
24. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
24. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
24. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
24. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
24. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
24. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
24. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
24. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
24. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
24. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.