NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

5 biednych rozhodnutí, ktoré môžu za trápenie Canadiens

22. 10. 2017 | Michal Bujna

Montreal nevie zastavil extrémne slabý štart do sezóny a v piatok prehral siedmy zápas po sebe. Tréner Claude Julien hovorí o neakceptovateľnej situácii, no nie len hráči sú zodpovední za túto katastrofu.

V skutočnosti sa totiž len ukazuje, že Canadiens nie sú vybudovaní ako tím schopný zaradiť sa medzi popredné tímy. A to je plne zodpovednosť generálneho manažéra Marca Bergevina, ktorý počas posledných rokov urobil niekoľko biednych rozhodnutí:

1. Výmena P.K. Subbana
Subban bol vymenený pre jeho konflikty s trénerom Michelom Therrienom a ako reakcia na vynechanie play-off v roku 2016. Therriena klub neskôr vyhodil. Shea Weber zažil vlani výborný ročník, ale ofenzívne sa na Subbana nechytá a čoraz viac sa na ňom podpisuje vyšší vek.

2. Neudržanie Radulovova a Markova
Bolo možné sa dohodnúť, no Bergevin nebol ochotný zaplatiť cenu a teraz mu Alex Radulov i Andrej Markov citeľne chýbajú. Keď už aj bol Bergevin pripravený ponúknuť Radulovovi to, čo chcel, bolo neskoro. Rus sa už dohodol s Dallasom. Tieto odchody bolia aj pri pohľade na voľné miesto pod platovým stropom – nevyužitých 9 miliónov dolárov.

3. Akvizícia Jonathana Drouina
Drouin je šikovný, ale tím za neho obetoval obrancu Michaila Sergačova, ktorého rýchlosť a zručnosti chýbajú obranca Canadiens. V prvých ôsmich zápasoch v drese Lightning ukázal, že je pomocou aj pre ofenzívu – zaznamenal šesť bodov. Drouin doteraz päť.

4. Čudná prestupová uzávierka 2017
Pred poslednou prestupovou uzávierkou sa Bergevin pokúsil posilniť mužstvo. Ako? Obetoval Sveta Andrighetta za Andreasa Martinsena. Potom získal Jordieho Benna a Dwighta Kinga. Výsledkom bol rýchly odchod z play-off. Mimochodom, Andrighetto sa v Colorade chytil a v tejto sezóne už zaznamenal tri góly a tri asistencie.

5. Budovanie labilnej obrany
Aby si vystužil obranu, angažoval Karla Alznera na päť rokov za 23 miliónov dolárov. Za lacno získal aj Joea Morrowa a Marka Streita. Streita už tím opustil, Morrow prakticky ani nehráva a Alzner sám o sebe nie je za tie peniaze až takou posilou. Obrana tímu je pomalá a chýba jej šikovnosť. Keby nebolo nečakane dobrých výkonov Victora Meteho, bolo by to ešte horšie.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
22. 10. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
22. 10. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
22. 10. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
22. 10. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
22. 10. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
22. 10. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
22. 10. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
22. 10. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
22. 10. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
22. 10. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.