Výmeny & špekulácie

4 veteráni, ktorí by mohli byť pred uzávierkou vymenení

Michal Bujna, 17. 01. 2018 Aj napriek tomu, že sa NHL každým rokom omladzuje, skúsení hokejisti stále zostávajú kľúčovými dielmi, ktorými chcú generálni manažéri zvýšiť svoje šance na úspech v bojoch o Stanleyho pohár. Ktorí štyria veteráni by ich mohli lákať v tejto sezóne?

1. Thomas Vanek, Vancouver
Vanekovi sa v drese Canucks darí, ale jeho zotrvanie v tíme nedáva zmysel. Vedia to aj ostatné tímy, ktoré už o neho začínajú prejavovať záujem. Každým týždňom je jeho hodnota vyššia. Má nos na góly, šikovné ruky a potrebné skúsenosti pre tím, ktorý potrebuje pomoc najmä v útoku.

2. Radim Vrbata, Florida
Vrbata síce nie je až taký produktívny ako Vanek, ale stále môže byť skvelou posilou pre tím s ambíciami uspieť v play-off. Aj napriek tomu, že hráva v treťom útoku s Brickleym a Malginom, dokázal nazbierať 13 bodov v 32 dueloch. So šikovnejšími hráčmi by jeho produkcia mohla vyletieť nahor.

3. Antoine Vermette, Anaheim
Vermette tie body získavať nemusí a aj tak je cenný. Je totiž stále excelentný smerom dozadu. Jeho doménou sú vhadzovania, ktoré stále dokáže v kľúčových okamihoch vyhrávať. A to je pre každý ambiciózny tím dôležité. Navyše, má aj bohaté skúsenosti. Háčikom je, že by ho možno Ducks nebolo ochotní vymeniť.

4. Johnny Oduya, Ottawa
Ak niekto potrebuje skúseného obrancu, Oduya môže byť vhodnou voľbou. Je lacný a prináša na modrú vítanú stabilitu. Je prirodzeným vodcom a má aj veľa skúseností z play-off. V životopise mu nájdeme aj dva Stanleyho poháre, takže vie, ako sa vyhráva.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu